Rezervace

Lyžařská střediska

Z penzionu Jurášek máme hned několik možností, kam se vydat za lyžařským sportem. Největším a zároveň nejbližším lyžařským areálem jsou Skialpin Pustevny s bájnou horou Radhošť a pohanským bohem Radegastem. Doveze nás tam sedačková lanovka, která byla vůbec první ve střední Evropě. Samotný areál nabízí celkem devět sjezdových a 53 km dlouhých běžeckých tratí všech náročností, jak pro začátečníky, tak i pro velmi zdatné lyžaře. 7 lyžařských vleků obstarává plynulou dopravu lyžařů. Autem dojedeme do obce Trojanovice, nedaleko města Frenštát pod Radhoštěm a zaparkujeme u hotelu Ráztoka, kde přepravu lyžařů zajišťuje skibus k lanovce. Na Pustevnách najdeme ski servis, půjčovnu lyží a snowboardů, lyžařskou školu pro začátečníky a půjčovnu zimních, ale i letních profi koloběžek.

Druhým nejznámějším lyžařským areálem je Ski Vítkovice Bílá, která je sestavena řadou sjezdovek, jak pro náročné, ale i pro úplné začátečníky. Pro výuku dětí zde najdeme hned několik lyžařských škol a školiček. Je tady k dispozici i dostatek běžeckých okruhů o délkách 10, 20, 33 km. Nezapomenutelné je zdejší večerní lyžování s romantickou náladou. Středisko disponuje moderní velkokapacitní lanovkou.

Z dalších lyžařských areálů připomeňme lyžařský areál Kociánka v Čeladné, který je nejbližší návštěvníkům penzionu Jurášek, dále pak nalezneme řadu LA v Malenovicích, na Ostravici, U Třeštíků na Bílé, atd.

Cyklovýlety

Penzion Jurášek leží přímo v ideálním klíčovém bodě Beskyd pro řadu cykloturistických výletů. Našimi cíli na kole mohou být Trojanovice, Velký Javorník, Hukvaldy a Štramberk, Pustevny a Radhošť, Rožnov pod Radhoštěm, Lysá Hora a hřeben Grůně. Z méně náročných cílů pak můžeme jet přes Kunčice, Čeladnou a okolo Ondřejníku. Beskydy nabízí nespočet cyklostezek, kde si vyberou i ti nejnáročnější, ale i méně zdatní cyklisté.

Jezdectví a jezdecké školy

V okolí penzionu se setkáme hned s několika jízdárnami a jezdeckými školami: Jízdárna přímo v obci Kunčice pod Ondřejníkem, která nabízí jízdy a výuku jízdy na koni. Dále pak jízdárna Čeladná, kterou najdeme v resortu Golf Prosper Resort Čeladná. V její nabídce jsou projížďky na koních a také její výuka. V nedalekém Frenštátě pod Radhoštěm objevíme jízdárnu TJ Slovan s volnou prohlídkou stájí, vození na koních, popřípadě i vyjížďky na koních pro pokročilé. Zajímavostí místní jízdárny je oddíl sportovní voltiže (akrobacie na koních). Ve vedlejší obci Trojanovice najdeme hned několik jízdáren i s možností výuky a vozením dětí na ponících. Milovníkům koní doporučujeme „Kozlovický ranč“ s prohlídkou stájí a výukou jízdy pro začátečníky i pokročilé.

Golf

Pro příznivce golfu doporučujeme překrásný areál Čeladná s nezapomenutelnou atmosférou v samotném srdci Beskdyd. Můžeme si zde vychutnat místní neopakovatelné jamky, ale i vyzkoušet prvotní pokusy na odpališti. Další golfový klub objevíme v Horních pasekách, který se honosí názvem Valašský golfový klub. Dále pak najdeme golfové hřiště na Hukvaldech a nově postavený golfový areál na Ostravici.

Tenisové kurty

Tenisový areál nalezneme v přilehlé obci Čeladná, který slouží široké veřejnosti. V blízké obci Trojanovice najdeme tenisový areál i s krytou halou pro zimní měsíce a v místní nabídce je tenisová škola. 

Střelnice

Klasickou střelnici pro sportovní střelbu najdeme na Helštýně ve Frenštátě pod Radhoštěm a laserovou střelnici v nedalekých Trojanovicích v hotelu Troyer, kde si můžete vyzkoušet své střelecké schopnosti. K dispozici je moderní trenažér s interaktivní videoprojekcí.

Paintball

Nalezneme v Horních Pasekách – Rožnově pod Radhoštěm s přírodním hřištěm a 80 umělými překážkami, vhodný pro amatéry, ale i pro hráče military paintball.

Lezectví

Největší horský lanový park objevíme v Trojanovicích pod jménem Tarzánie, můžeme zde překonávat trasy z lanových překážek na stromech ve výšce 4-12 metrů nad zemí. Jsou zde dětské trasy, junior trasy, zábavné trasy a trasy obtížné plné adrenalinu. Další lanový park je na Ostravici – Opičárna a také v Rožnově pod Radhoštěm v zábavním centru na okraji městečka. V Rožnově mají i umělou lezeckou stěnu, další lezeckou stěnu objevíme v Lichnově, jak pro pokročilé, tak pro začátečníky pod vedením instruktora.

Motokáry

Motokárami se projedeme ve Frenštátě pod Radhoštěm u dolu Frenštát na okruhu pro děti i dospělé. Vozový park nabízí stroje Honda 200, Honda 270 a dětská Honda 160.

Čtyřkolky

Ve Štramberku si zajezdíme v terénním areálu hned za hotelem Roubenka, kde funguje půjčovna čtyřkolek na dvou okruzích pro děti i dospělé.

Vyhlídkové lety a letectví

Zalétat si můžeme na paraglidingu, nebo kiteboardingu, ale také na ultra lehkých letadlech, pokud máme zájem o nezapomenutelné panoramatické výhledy, můžeme absolvovat vyhlídkové lety s ultra lehkými, nebo menšími letadly. Beskydskou školu létání, paraglidingu a kiteboardingu objevíme na Ondřejníku – Skalka, Javorníku a Lysé Hoře. Můžeme okusit tandemové lety, nebo kurzy létání.

Vyhlídkové lety si objednáme v aeroklubu Frýdlant nad Ostravicí, které funguje jako veřejné vnitrostátní letiště. V neposlední řadě si zalétáme vyhlídkovými lety či foto lety i na letišti Mošnov (Aeroklub Ostrava).

Bazény a akvaparky

Nejbližší bazén najdeme v areálu lázní Čeladná, který je v provozu celoročně. Krytý bazén objevíme i ve Frýdlantě nad Ostravicí. Nejbližším aquaparkem je aquapark Frenštát pod Radhoštěm, který funguje v letních měsících. V nabídce aquaparku je tobogán a velká skluzavka a bazén pro děti. Aquapark nabízí velmi přijatelné ceny a bohatou nabídku občerstvení. Ve Frýdku – Místku funguje Aquapark Olešná, který můžeme navštívit celoročně. Disponuje dvěma tobogány a whirlpooly a bazénem s dětským hřištěm.

O JURÁŠKOVI

Luxusní čtyřhvězdičkový penzion nabízí patnáct nadstandardně vybavených dvoulůžkových pokojů. Romantické pokoje s terasou a luxusní Juráškovo apartmá. Penzion Jurášek je situován v klidném prostředí nádherných Beskyd. Přijďte si zažít uklidňující atmosféru prostředí penzionu Jurášek, zregenerovat tělo i mysl a načerpat energii.

V polovině května 2018 byla v areálu penzionu otevřena nová budova – Malý Jurášek. Nachází se přibližně 100 metrů od hlavní budovy a poskytuje ubytování v šesti dvoulůžkových pokojích. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, neomezený vstup do hotelového wellness a vnitřního bazénu.

Rybník › Aktivity v okolí ›
Hřiště ›  
 

Pokoje

 • Malý Jurášek

  Malý Jurášek

  Budova Malý Jurášek se nachází přibližně 100 metrů od hlavní budovy. Nabízí ubytování v 6 dvoulůžkových pokojích. Veškeré služby pro klienty na hlavní budově - recepce, snídaně, restaurace a wellness. Vzhledem k dispozicím pokojů a nepřítomnosti výtahu na Malém Jurášku neubytováváme děti.

  více >
 • Standard

  Standard

  Standard je dvoulůžkový pokoj, který je vybaven manželskou postelí či dvěma oddělenými postelemi. Jeden z těchto pokojů (č. 206) je rovněž upraven tak, aby odpovídal potřebám handicapovaných hostů. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, neomezený vstup do hotelového wellness a vnitřního bazénu . V letních měsících lze využít rybník s terasou na slunění.

  více >
 • Rodinný pokoj

  Rodinný pokoj

  Rodinný pokoj se skládá ze dvou plnohodnotných dvoulůžkových pokojů, které se běžně poskytují k ubytování samostatně. Jsou odděleny dvojitými dveřmi, které je možno otevřít právě pro ubytování rodin. Tyto pokoje jsou vybaveny manželskou postelí a dvěma oddělenými postelemi. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, neomezený vstup do hotelového wellness a vnitřního bazénu .V letních měsících lze využít rybník s terasou na slunění.

  více >
 • Apartmán

  Apartmán

  Luxusní Juráškovo apartmá se skládá z obývacího pokoje a ložnice a balkonu. V obývacím pokoji je velká kožená sedačka, která slouží i jako plnohodnotná rozkládací postel pro dvě osoby. Ložnice a obývací pokoj jsou rozděleny dekorativní stěnou z masivního dřeva a na každé straně stěny jsou ploché LED TV s možností připojení Vašeho telefonu či notebooku apod. Z apartmá je nádherný výhled na část Štramberské vrchoviny na horu Skalka a uklidňující výhled do zahrady s rybníky. V ceně ubytování je...

  více >
 • Deluxe

  Deluxe

  Deluxe je dvoulůžkový pokoj s terasou a posezením situovaný s úžasným výhledem do zahrady na dva krásné rybníky a výhledem na hory. Tento typ pokoje je vybaven manželskou postelí či dvěma oddělenými postelemi s možností jedné nebo dvou přistýlek ve formě rozkládací pohovky. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, neomezený vstup do hotelového wellness a vnitřního bazénu . V letních měsících lze využít rybník s terasou na slunění.

  více >
 • Superior

  Superior

  Superior je dvoulůžkový pokoj s nádherným výhledem do zahrady a na rybníky. Tento typ pokoje je vybaven manželskou postelí či dvěma oddělenými postelemi s možností jedné nebo dvou přistýlek ve formě rozkládací pohovky. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, neomezený vstup do hotelového wellness a vnitřního bazénu .V letních měsících lze využít rybník s terasou na slunění.

  více >

Restaurace

V našem penzionu víme, že to nejlepší jídlo pochází z české země. Proto jsou naše suroviny dodávány od farmářů z okolí Beskyd a Zlínského kraje.
Přijďte ochutnat některé z našich lahodných a moderně servírovaných jídel.

 

Fotogalerie

Wellness

Bazén

Bazén s příjemnou teplou vodou a krásným výhledem, kde si nejen můžete zaplavat (protiproud), ale také se nechat příjemně namasírovat podvodními tryskami.

Více >

Masáže

Originální procedury představují celostní péči – harmonizují na všech úrovních lidské bytosti a navozují pocit tělesné i duševní rovnováhy.

Více >

Sauny

Saunování patří mezi jedny z nejstarších regeneračních a relaxačních metod. Ve wellness Penzionu Jurášek si můžete vybrat ze tří typů saun. Naleznete u nás parní, bylinkovou a venkovní finskou saunu.

Více >

Privátní vířivka

Privátní vířivá vana na střeše penzionu Vám poskytne diskrétní odpočinek s krásným výhledem. Můžete si dopřát romantický večer se sklenkou sektu nebo relaxovat s přáteli. Privátní vířivá vana je až pro 5 osob, využít můžete masážní trysky a lehátka s perličkovou masáží.

Více >